ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 53, 25-432 Kielce

• Emilia Ogonowska-Jaroń – Wiceprezes
  • Tatiana Utkina – Członek Zarządu

MISJA FIRE

Jesteśmy fundacją, która funkcjonuje od sierpnia 2022r.

Naszym atutem jest unikalny, międzynarodowy charakter oraz kompleksowa oferta usług, związanych z opieką i rozwojem dzieci i młodzieży. Dbamy o ich rozwój społeczny, jak również o rozwój wrażliwości emocjonalnej.

Naszą misją  jest szerzenie koncepcji uczenia się przez całe życie, pełnej aktywności społecznej i rozwoju osobistego. Chcemy z tym przesłaniem docierać nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do osób dojrzałych, którym bliskie są nasze działania.

Wśród najważniejszych realizowanych przez nas działań statutowych jest m.in.:

• Organizacje czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.
  • Prowadzenie opieki dziennej dla dzieci w wieku szkolnym.
  • Organizowanie zajęć rozwijających zainteresowania dzieci i młodzieży,
  • Prowadzenie zajęć muzycznych, plastycznych, językowych i integracyjnych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Wspieranie talentów.
  • Działalność edukacyjna.
  • Organizowanie festiwali, happeningów, festynów i innych wydarzeń związanych z celami statutowymi Fundacji.
  • Podejmowanie działań na rzecz rozwoju społeczności i wspólnot lokalnych, organizacji pozarządowych oraz innych instytucji na rzecz dobra publicznego.
  • Aktywizowanie wspólnot oraz społeczności lokalnych wokół celów Fundacji.
  • Organizowanie i utrzymanie przestrzeni integracyjnej dla dzieci i młodzieży.
  • Działalność na rzecz aktywizacji społecznej osób starszych.